Rīgas pašvaldības policija (RPP) ir lielākā pašvaldības institūcija, kas atbild par sabiedrisko un administratīvo kārtību Latvijas galvaspilsētā. Rīgas pašvaldības policija strādā 24/7 režīmā un tai ir sarežģīta un kompleksa struktūra, kas sastāv no galvenās mītnes, sešām rajonu/priekšpilsētu nodaļām un četriem specializētiem dienestiem. Kopējais darbinieku skaits RPP ir aptuveni deviņi simti.

 

Pamatprasības

RPP uzskaitīja šādas būtiskas prasības savā piedāvājumā par radiosakaru ciparu sistēmas ieviešanu:

  • Ieviest savu radiosakaru ciparu sistēmu, kas balstīta uz TETRA tehnoloģijām
  • Pilnībā pabeigts risinājums, kas ietver infrastruktūras un  termināliekārtu piegādi, to uzstādīšanu un nodošanu ekspluatācijā, rāciju programmēšanu, atbilstošo dokumentāciju un darbinieku apmācību.
  • Esošo RPP TETRA rāciju integrācija jaunajā sistēmā.
  • Kritiski svarīgu mezglu rezervēšana nepārtrauktiem radiosakariem.
  • Stingri SLA parametri kritiski svarīgiem pielietojumiem.
  • Sadarbspēja ar Valsts policijas darbiniekiem noteiktās sarunu grupās.
  • Paplašināšanas iespējas ar jaunām lietojumprogrammām un standartprogrammām

 

Uzvarētāju risinājums

Motorola Dimetra IP TETRA sistēmas papildinājums ar MTS4 un MTS2 bāzes stacijām bija uzvarētāju priekšlikuma kodols. Kopā ar pārnēsājamām MTP850S un darbvirsmas MTM5400 TETRA rācijām šis risinājums tagad nodrošina sakarus ciparu formātā atbilstoši RPP operatīvajām vajadzībām. Motorola MOTOBRIDGE vārtejas mezgli nodrošina savietojamu komunikāciju ar Valsts policiju.

      SIA "DAN Communications" uzvarēja atklātā konkursā un realizēja pilnībā darbotiesspējīgu projektu -  tostarp augsta un zema līmeņa sistēmu projektēšanu, tehnisko projektu TETRA bāzes staciju ieviešanai, to uzstādīšanu un nodošanu ekspluatācijā, integrāciju ar esošajiem komunikāciju tīkliem, jaunu rāciju programmēšanu un savietojamību ar esošajām rācijām, atbalsta un uzturēšanas pakalpojumus, pamatojoties uz pieprasītajiem SLA parametriem.