Nemanāmi atbalstot dzelzceļa darbību. Valsts mēroga Radionect™ integrētā balss un datu ierakstīšanas un radiodispečerēšanas sist

2022.gada 10. maijs

Igaunijā bāzēta starptautiska dzelzceļa loģistikas uzņēmumu grupa AS Operail, kuras galvenās darbības jomas ir kravu pārvadājumi, ritošā sastāva noma un būvniecība un apkope, ir izvietojusi Radionect™ integrēto balss un datu ierakstīšanas un radiodispečerēšanas sistēmu savas darbības atbalstam Igaunijā. Šī valsts mēroga sistēma ietver vairāk nekā 20 stacionāru malu radio vārteju instalācijas, 40 lokomotīvēs esošo borta bloku mobilās instalācijas, visas uzticami reģistrē radio balss un datu informāciju no vairākiem simtiem digitālo un analogo divvirzienu radio un nodrošina piekļuvi Operail radio tīkliem, izmantojot IP savienojumu no datorizētām dispečeru konsolēm.

“Dzelzceļa darbība jāveic precīzi un efektīvi. Nav pieļaujami nekādi kompromisi attiecībā uz drošību vai parastajām procedūrām. Tāpēc visas šādas darbības ir jākontrolē un jāreģistrē ar tehniskajiem rīkiem,” sacīja Rauls Jerviss, Operail IT un digitalizācijas vadītājs. “Operail bija nepieciešama lietotājam draudzīga sistēma, ņemot vērā vairākas darbības vietas un tradicionālos analogos un digitālos radio kanālus, kas izplatīti visā Igaunijā. Operail vēlējās arī risinājumu, lai uzraudzītu un kontrolētu darbības attālās vietās no centrālās vietas reāllaikā,” turpināja Rauls Jerviss.

Radionect™ programmatūru un aparatūru nodrošināja tās izstrādātājs un ražotājs DAN Communications, kas ir Motorola Solutions radio kanālu partneris un pilnvarots lietojumprogrammu nodrošinātājs. Radionect™ tika izvēlēts, pateicoties tā daudzsološajam funkciju kopumam un izcilai piemērotībai klienta vajadzībām, neskatoties uz to, ka sistēmas pirkuma līguma parakstīšanas brīdī izstrāde nebija pabeigta. Savā redzējumā Radionect™ ievērojami pārspēja jebkuru radiodispečerēšanas un reģistrēšanas risinājumu, kas pieejams tradicionālo radio sistēmu tirgū. Turklāt esošie gatavie risinājumi nevarēja pilnībā apmierināt klienta prasības un vēlmes. "Tā kā daļa dzelzceļa maršrutu joprojām atrodas ārpus 4G pārklājuma, mums bija nepieciešama sistēma, kas pilnībā darbojas arī bezsaistes režīmā un automātiski sinhronizējas ar serveri, tiklīdz interneta savienojums atkal kļūst pieejams," stāsta Operail radio sistēmas projektu vadītājs Dmitrijs Ļebedinskis, un piebilst, ka "attālā ierīču pārvaldība, tostarp programmatūras atjauninājumi, bija svarīga Operail".

“Esam pateicīgi Operail par drosmīgo soli vietējās tehnoloģiju nozares atbalstam. Mēs uzskatām, ka ir ļoti svarīgi saglabāt un paplašināt tehnoloģiju kompetenci un biznesu Baltijas valstīs, īpaši ilgtermiņā,” sacīja DAN Communications ģenerāldirektore Ileana Rutmane. “Mūsu sadarbības un pārrunu rezultātā ar klientu tika izveidotas vairākas tirgū vadošās produkta īpašības,” piebilda DAN Communications valdes loceklis Petrs Čertovs.

Apliecinot Radionect™ risinājuma vērtību, DAN Communications un AS Operail nesen noslēdza pabeigtu sistēmas atbalsta līgumu, lai nodrošinātu vienmērīgu un veiksmīgu sadarbību turpmākajos gados.

Par DAN Communications

DAN Communications piedāvā mūsdienīgus risinājumus un projektus misijai kritiskās komunikācijas, informācijas drošības un aizsardzības integrācijas jomā ar birojiem Rīgā, Viļņā, un Tallinā. Daudzas valdības vai biznesa organizācijas paļaujas uz DAN Communications nodrošinātajām sistēmām un risinājumiem. Šobrīd DAN Communications lepojas, ka sadarbojas ar daudziem pasaules vadošajiem pārdevējiem, tostarp Motorola Solutions, Thales un Fortinet. Papildu informācija par DAN Communications pieejama www.dan.lv.

Par Operail

AS Operail ir Igaunijā bāzēta starptautiska dzelzceļa loģistikas uzņēmumu grupa, kuras galvenās darbības jomas ir kravu pārvadājumi, ritošā sastāva noma, būvniecība un apkope. Operail nodarbina gandrīz 600 cilvēkus, gadā apkalpo vairāk nekā 10 miljonus tonnu kravu un iznomā vairāk nekā 2500 dzelzceļa vagonus. Papildinformācija par Operail ir pieejama vietnē www.operail.com.

Atpakaļ pie visām ziņām